Persil Persil Premium

Kırmızı Şarap Lekelerini Çıkarma+

Kırmızı Şarap Lekesi Türleri

Şarap lekesiyle karşılaştığınız durumunda yapmanız gerekenler şunlardır;

Kırmızı Şarap Lekelerini Çıkarma: Adım Adım

  1. İhtiyacınız olan doğru Persil deterjanı çamaşır türüne göre seçin.
  2. Lekeyi mümkün olduğunca hızla işlemeye alın ve ovalamaktan kaçının
  3. Giysinizin bakım talimatına göre kumaş için mümkün olan en yüksek derecede yıkayın
  4. Lekenin çıktığından emin olun

Doğru Deterjanı

Kırmızı şarap lekesinden kurtulmada etkili olacak bir deterjan seçin, Persil ürünleri uygun bir deterjandır. Ancak, önce kumaşın yıkanabilir olduğunu ve oksijenli ağartmaya izin verdiğini doğrulamak için bakım etiketini kontrol edin. Renkli giysilerde Persil Color Jel kullanın.

Lekeyi Hızla Ön İşleme Alın

Kumaşı Yıkama

  • Lekenin ön işleme tutulmasından sonra, kumaşı mümkün olan en yüksek su sıcaklığında, seçtiğiniz Persil deterjanla yıkayın. Hangi sıcaklığın uygun olduğunu kumaştaki etiketten kontrol edin.

Lekeyi Kontrol Etme

  • Yıkama sonrası lekeyi kontrol edin

  • Bu çıkarma yöntemleri ilk seferde lekeyi tamamen çıkarmayabilir, o yüzden yıkama sonlanınca kumaşı kontrol edin. Leke tamamen çıkmadan kumaşı kurutucuya aktarmayın, lekenin yerleşmesine neden olur. Leke hala duruyorsa, seçtiğiniz Persil deterjan çözeltisinde 1-2 saat bekletin.

Özel Çamaşır Tipleri ve Kumaşlardan Kırmızı Şarap Lekesi Çıkarma

Masa örtüsünden, jean pantolondan, deri koltuktan veya diğer bir tür kumaş veya ev eşyasından kırmızı şarap lekesi çıkarmak istiyorsanız, yukarıdaki adımlar çoğu kumaş cinsinde işe yarayacaktır. Makinede yıkanamayan giysiler ve ev eşyalarında leke çıkarıcıyı iyice durulayın ve hava ile kurutun.

İpek, deri, yün ve süet gibi  makinede yıkanmayan narin kumaşları Perwoll ile elinizde yıkayın.

Beyaz Giysiler ve Ev Eşyalarından Kırmızı Şarap Lekesi Çıkarma

Beyaz bir giysi veya ev eşyasına kırmızı şarap döküldüyse, çıkarmak için olabildiğince hızlı davranmalısınız. Devamında da yukarıdaki leke çıkarma adımlarını izleyin.

Eski veya Kurumuş Kırmızı Şarap Lekesini Çıkarma

Giysinizde veya ev eşyanızda eski, kurumuş kırmızı şarap lekesi varsa veya giysiyi yıkamadan veya kurutmadan önce lekenin farkına varmadıysanız umutsuzluğa kapılmayın. Eskiden kalan veya yıkama sonrasında kırmızı şarap lekelerini çıkarmanın yolları vardır.

Alanı az miktarda Persil Gülün Büyüsü Jel veya Persil Color Jel  ile ön işlemeye tutun, hafifçe ovalayın ve 5 ila 10 dakika bekletin. Ardından kumaşı seçtiğiniz Persil deterjan çözeltisine birkaç saat süreyle yatırın.

Bundan sonra, kumaşı mümkün olan en yüksek su sıcaklığında, Persil deterjanla yıkayın. Leke hala duruyorsa adımları tekrarlayın.

Kırmızı Şarap için Doğal Leke Çıkarıcılar

Leke çıkarmak için, doğal leke çıkarıcıların veya ev yapımı leke çıkarıcıların ideal çözümler olduğunu sıklıkla duyarız. Kırmızı şarap ve diğer çoğu lekede doğal seçimler en iyi çözüm değildir. Soda ve tuz gibi maddeler ekstra zaman ve çaba gerektirmekle beraber, işlem sonunda lekenin giderilmesinde etkili de olmayabilir. Hidrojen peroksit gibi maddeler ise giysinizin rengini bozabilir. Bu iş için üretilen Persil deterjana güvenin.

  • Bu ipuçları ile lekeyi olabildiğince hızlı gidebilirsiniz.