Skip to Content

Çimen Lekelerini Çıkarma

Çimen ve yaprak lekeleri çocuklarda alışkın olduğumuz bir durumdur. İki günde bir jeanlerin, gömleklerinin, pantolonlarının veya ayakkabılarının çimen lekeleri içinde olduğunu görebilirsiniz. Lekeler nerede olursa olsun, vereceğimiz birkaç basit ipucu bunlardan kolayca kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Küçük bir kız bir çayırda gülerek koşar, arka planda küçük beyaz bir köpek onu takip eder.

Çimen ve Yaprak Lekelerinin Çıkarılması: Adım Adım

Aşağıdakileri uygulayarak jeanlerden, gömleklerden ve diğer kıyafetlerden çimen lekelerini çıkarabilirsiniz:

 1. Renk ve kumaş türüne uygun Persil deterjanı seçin
 2. Kıyafetinizi Persil deterjanla ön işleme tutun
 3. Kıyafetinizi, güvenli olan en yüksek yıkama sıcaklığında yıkayın
 4. Lekenin çıktığından emin olun

Deterjan Seçimi

Pantolonlardan ve gömleklerden çimen lekelerini çıkarmak için doğru deterjanı kullanmalısınız. Persil Gülün Büyüsü Jel beyaz giyeceklerde kullanılırken, Persil Renkliler renkli giyecekler için en iyi seçenektir.

Yıkamadan önce çamaşırlarınızın etiketlerindeki talimatları kontrol edin.

Ön İşlem ve Yıkama

Kumaşı suda beklettikten sonra az miktarda Persil Gülün Büyüsü Jel veya Persil Renkliler ürününü doğrudan lekeye uygulayın ve hafifçe yedirin. Birkaç dakika bekledikten sonra kumaş için güvenli olan en yüksek yıkama sıcaklığında yıkayın. Bu bilgiyi giysinin etiketinden alabilirsiniz.

Lekeyi Kontrol Etme

Giysilerinizi yıkadıktan sonra, lekenin tamamen çıktığından emin olmadan kurutucuya koymayın. Leke çıkmadan kurutursanız kumaşa nüfuz edebilir. Leke duruyorsa, çamaşırınızı seçtiğiniz Persil deterjan çözeltisiyle ön işleme tutup birkaç saat suda bırakın, ardından tekrar yıkayın.

 

Özel Çamaşır ve Kumaş Türlerinden Çimen Lekelerini Çıkarma

Çimen ve yaprak lekesi dendiğinde, çoğu kişi pantolonlarının dizlerini düşünür. Ancak bu lekeler spor ayakkabınızda da oluşabilir. Bu ürünlerdeki lekelerin çıkarılması farklı bir yöntem gerektirir.

Az miktarda Persil Gülün Büyüsü Jel veya Persil Renkliler ürününü doğrudan lekeye uygulayın. Ardından deterjanı kullanılmamış, temiz bir diş fırçasıyla ovalayarak çimenin neden olduğu kir ve yeşil lekeyi yumuşatın. Deterjanın etki etmesi için en az 20 dakika bekleyin, ardından spor ayakkabınızı bir bez torbanın içinde normal çamaşırlarla beraber yıkayın. Leke çıkmazsa işlemi tekrarlamanız gerekebilir. Bu prosedürün ön koşulu ürünün yıkanabilir ve renk vermez özellikte olmasıdır, lütfen önce etiketi okuyun.

Farklı Kumaşlardan Leke Çıkarma

Bazı kumaşlar daha hassastır. Yün, ipek veya saten giysilerden çimen lekesi çıkarmaya çalışıyorsanız, kumaşları suya batırdıktan sonra Perwoll kullanarak elinizde yıkayın.

 

Farklı Renklerde Kumaşlardan Çimen Lekesi Çıkarma

Leke çıkarıp kumaşları temizlerken, giyecek rengine göre doğru tipte deterjan kullanmaya dikkat edin. Persil Renkliler haki, mavi,siyah, kırmızı ve diğer renkli giyeceklerinizin temizliği için özel olarak tasarlanmıştır. Persil Gülün Büyüsü Jel ise beyaz giysilerdeki lekelerle mücadele eder.

 

Çimen Lekelerini Çıkarmak için Özel Deterjan

Çimen ve yaprak lekelerinden ev yapımı bir çözümle kurtulmak çekici görünebilir. Ancak ev çözümleri her zaman işe yaramaz ve giysilerinize, hatta çamaşır makinenize zarar verebilir. Bunun yerine lekelerle güvenli ve etkili mücadele için Persil deterjan kullanın.

Çimen lekelerinin sizi yenmesine izin vermeyin. Lekeleri Persil deterjanla kolayca çıkarın.

More Products

 • Persil Toz Gülün Büyüsü

  Persil Toz Gülün Büyüsü

 • Persil Gülün Büyüsü

  Persil Gülün Büyüsü

 • Persil Color Toz

  Persil Toz Renkliler

Latest articles

 • Yaban mersini suyu, bir cam sürahiden başka bir cam kaba dökülüyor, yanında masanın üzerinde yaban mersini dolu bir kase duruyor.

  Meyve Suyu Lekelerini Çıkarma

 • Bir cappuccino veya kahve üzerinde süt köpüğü ile bir desen oluşturuluyor.

  Kahve ve Çay Lekelerini Çıkarma

 • Sarı sıvı dolu iki çorba bardağı, yanında iki çay kaşığı zerdeçal ve iki parça zencefil.

  Zerdeçal Lekelerinin Çıkarılması