Skip to Content

Evcil Hayvanların Lekelerini Çıkarma

Kedi yavrunuzun şirinliğini ve köpek yavrunuzun oyunculuğunu seviyorsunuz. Ancak giysilerinizi ve evinizdeki diğer kumaşları berbat etmeleri hiç de hoşunuza gitmez. Bu durumla nasıl çabucak başa çıkacağınızı ve lekeleri nasıl çıkaracağınızı öğrenin.

Bir Labrador sırt üstü yatıyor, boynunda peluş köpek duruyor.

Evcil Hayvan Lekelerinin Çıkarılması: Adım Adım

 1. Giysinize (kumaş ve renk açısından) uygun bir Persil deterjan seçin
 2. Katı maddeleri olabildiğince çıkarın
 3. Sıvıları kurutun
 4. Persil Gülün Büyüsü Jel veya Persil Renkliler deterjanla lekeyi ön işleme tutun
 5. Kumaş için güvenli olan en yüksek yıkama sıcaklığında yıkayın.
 6. Lekenin çıktığından emin olun

Bir Deterjan Seçin

Kullandığınız Persil deterjan çoğunlukla kumaş rengine ve kumaş tipine bağlıdır.

Evcil Hayvanınızın Bıraktığı Lekeyi Ön İşleme Tutun

Katı veya yarı katı madde varsa, plastik kaşıkla kazıyın. Temiz bir bezle sıvıları da kurutun. Persil Gülün Büyüsü Jel veya Persil Renkliler deterjanınızı bölgeye uygulayarak hafifçe ovalayın. Giysiyi birkaç dakika bekletin, ardından soğuk suyla durulayıp süngerle kurutun.

Yıkayıp Durulayın

Persil deterjanınızın ağır kir dozajını kullanarak giysiyi kumaş için güvenli olan en yüksek sıcaklıkta yıkayın. Bu bilgiyi giysinin etiketinden alabilirsiniz.

Hayvanın Lekesini Kontrol Edin

Lekenin tamamen çıktığından emin olmadan giysiyi kurutucuya koymayın, aksi halde leke yerleşebilir. Çıkmamışsa lekeyi tekrar ön uygulamaya tutup yıkayın.

Özel Çamaşır ve Kumaş Türlerinden Evcil Hayvan Lekelerini Çıkarma

Hayvan döşemenizde veya halınızda leke bıraktıysa her zamanki gibi ön işleme tutun, ancak durulayın ve ardından temiz havluyla kurutun. Lekenin tamamen çıkması için bu işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir.

Evcil hayvanınızın ipek ve yün gibi narin kumaşlarda bıraktığı lekeleri çıkarmak için Perwoll ile elde yıkamak en iyi çözümdür. Böylece narin kumaşa zarar vermeden lekeyi çıkarabilirsiniz.

Evcil Hayvan Lekeleri için Özel Durumlar

Bölgesel işlem yöntemleriniz eski bir çiş lekesi veya inatçı lekede işe yaramıyor mu? Giysiyi deterjan ve su karışımına en az birkaç saat bastırmayı deneyin. Böylece hafif lekelerden kurtulabilirsiniz. Koyu renkli giysileri çıkarmak için daha uzun süre suda tutmanız gerekebilir.

Evcil Hayvan Lekeleri için Özel Deterjan

Doğal ve ev yapımı evcil hayvan lekeleri çıkarıcı kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak kullandığınız ürün giysinizin rengini kalıcı biçimde değiştirebilir veya çamaşır makinenizin içine zarar verebilir.

Hayvan dostlarınızı seviyorsunuz, ama lekeleriyle yaşamak zorunda değilsiniz. Bu ipuçlarını kullanarak lekelerden kurtulabilirsiniz.

More Products

 • Persil Gülün Büyüsü

  Persil Gülün Büyüsü

 • Persil Toz Gülün Büyüsü

  Persil Toz Gülün Büyüsü

 • Persil Renkliler

  Persil Renkliler

Latest articles

 • Yaban mersini suyu, bir cam sürahiden başka bir cam kaba dökülüyor, yanında masanın üzerinde yaban mersini dolu bir kase duruyor.

  Meyve Suyu Lekelerini Çıkarma

 • Spor atletli ve terli bir kadın arkadan görünüyor.

  Gömleklerden Ter Lekelerini Çıkarma

 • Sarı sıvı dolu iki çorba bardağı, yanında iki çay kaşığı zerdeçal ve iki parça zencefil.

  Zerdeçal Lekelerinin Çıkarılması