Skip to Content

Hassas Cilt

no information

Hassas bir cildiniz mi var? Bebeğiniz mi oldu? Cilt tahrişini en aza indirmek için bu önerileri takip edin

Cildiniz hassas veya evinizde yeni doğmuş bir bebek mi var? Bebeklerin cildinin yetişkinlerin cildinin yalnızca üçte biri kalınlıkta olduğunu ve bu nedenle çok daha narin ve hassas oldukları için çamaşır deterjanları nedeniyle tahriş olabileceğini biliyor muydunuz? Çamaşırlarınızı yıkarken cilt tahrişini nasıl en aza indireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

1 Doğru Ürün
Siz veya ailenizden herhangi birinde herhangi bir cilt alerjisi görüldü mü? Yalnızca hipoalerjenik deterjanlar kullanarak alerjik reaksiyon riskini önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Persil, çamaşırlarınızda mükemmel temizlik ve bakım sağlarken cildinize karşı da nazik davranan ürünler geliştirdi. ECARF tarafından önerilir, dermatologlar tarafından onaylanmıştır.

2 Doz Düzeyi
Çamaşırların miktarına ve kirlilik düzeyine göre, ambalajda belirtilen ürün dozajı düzeyine uyun.

3 Su Döngüsü
Su döngüsünün düzgün şekilde gerçekleşebilmesi ve deterjanın çamaşırlarınızdan daha iyi durulanabilmesi için kazanın tam dolu olmadığından emin olun.

4 Düzgün Durulama
Tüm ürün kalıntılarının düzgün şekilde giderilebilmesi için durulama döngüsünün sonuna kadar bekleyin. Kısa bir program seçerseniz durulama döngüsüne dikkat edin; bu programlarda durulama için genellikle daha az su kullanılır. Emin olmazsanız "uzun süre durulama" fonksiyonunu seçin veya durulama döngüsünü tekrarlayın.

5 Çamaşır Kurutma
Çamaşırlarınızı dışarıda mı kurutuyorsunuz? Bu genellikle daha zevkli ve eğlencelidir. Tabii polenlerin havada uçuştuğu bahar nezlesi döneminde değil. Bu dönemde, polenler çamaşırlarınıza yapışabilir ve giydiğinizde rahatsızlık verebilir.

6 Yeni Kıyafetler
Yeni aldığınız kıyafetleri giymeye başlamadan önce bir veya iki kez yıkayarak fabrika kalıntılarını ve boyaları giderin; böylece, kıyafetlerinizi yumuşatarak cilt tahrişi olasılığını azaltın