Skip to Content

Yıkama sonrası

no information

Yıkama sonrası çamaşırlarınızı nasıl almanız gerekir ?

Yıkadıktan sonra çamaşırlarınızı makineden mümkün olan en kısa sürede çıkarın ve kurutun. Bu, nemli çamaşırların hoş olmayan kokulara neden olmasını önleyecektir. Aynı zamanda gereksiz kırışıklıktan kaçınmanızı sağlayarak ütülemenizi kolaylaştıracak, böylece elektrikten tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Dışarıda kurutma

Yıkadıktan sonra çamaşırları mümkün olan en kısa sürede asın. Bu, küf ve gereksiz kırışıklığı önleyecektir. Asarken çamaşırı düzleştirir ve düzgün şekilde asarsanız ütülemeniz kolaylaşır. Tişört ve bluzlar elbise askılığına asılarak kurutulabilir. Mümkünse yün ve ipek ürünleri düz ve güneş ışığı almayacak şekilde kurutun.

Çamaşır kurutma makinesinde kurutma

Kurutma makinesi kullandığınızda, çamaşırları dışarıda tek tek asmadığınız için zamandan tasarruf edersiniz. Böylece, çamaşırları içeride kurutuyorsanız evinizde fazla nem oluşmasını önlemiş olursunuz. Kurutma makinesi, kumaşlara da yarar sağlar. Örneğin, kurutma makinesinde kurutulan havlular daha güzel ve yumuşak olur.  Ancak lütfen kurutma makinesine hassas kumaşlar koymayın. Bakım sembollerinde, bir kumaşın kurutma makinesinde kurutmak için uygun olup olmadığı belirtilir.