Skip to Content

Deterjanlar, tahmin ettiğinizden çok daha kompleks formüllere sahiptir.

Deterjanlar, tahmin ettiğinizden çok daha kompleks formüllere sahiptir.

Hassas cilt ve SSS

Hassas ciltler kolayca iltihaplanabilir veya tahriş olabilir. Bu durum deride kızarıklıklara, kaşıntıya, aknelere neden olur. Hassas cilde sahip insanlar ürün alışverişlerinde, özellikle ciltte en çok tahrişe neden olan sabun ve deterjan seçimlerinde dikkatli olmalıdırlar. Hassas cilt özellikle küçük çocuklarda, alerjik rahatsızlıkları olanlarda ve yaşlı insanlarda görülür. Hassas olsun ya da olmasın her cilt yeterli bakım ve korumaya ihtiyaç duyar.

Hassas ciltler için üretilen deterjanlarda, deterjanın cilt dostu olması en önemli etkendir. Bu nedenle Persil, dermatolojik olarak onaylanan ve cilde uygunluğu ECARF (Avrupa Merkezli Alerji Araştırmaları Kurumu) tarafından cilt üzerinde yapılan testlerle kanıtlanmış olan Persil Sensitive’i üretti. Persil Sensitive Jel özel olarak geliştirilmiş cilt dostu ve alerjen olmayan kokular içerirken, boya maddesi içermez.

Hayır, birçok alerjisi olan kişiler, cilt alerjisi olan kişiler tarafından tolere edilebilen kokulu deterjanları kullanabilirler. Bu deterjanları tolere edemeyen alerji hastaları, herhangi bir koku içermeyen ürünleri seçmelidirler. Ayrıca, ilgili mevzuata uygun olarak, alerjilerle daha sık bağlantılı olan bazı kokular deterjanın arkasındaki etikette belirtilmektedir. Bu, bu maddelere bilinen alerjileri olan tüketicilerin doğru ürünü seçmesine yardımcı olur.

Hayır. Sıvı deterjanımızın neden koruyucu içerdiğini açıklamak isteriz. Katı deterjanlar kimyasal bileşimleri nedeniyle herhangi bir koruyucu içeremezken, sıvı deterjanlarda ürün formülü stabilitesini sağlamak için ilave bir koruyucu gerekli olabilir. Bu nedenle, formül stabilitesini sağlayabilmek için Persil Sensitive Jel'e koruyucu ekliyoruz.

Persil Sensitive, Avrupa Merkezli Alerji Araştırmaları Kurumu olan ECARF tarafından alerji dostu bir deterjan olarak onaylanmıştır. Koruyucu metilizotiazolinonun kullanımı ile ilgili olarak, ECARF mührü, arzu edilmeyen reaksiyonlara neden olan miktarın eşik değerinin altında, sadece çok düşük bir dozajın kullanılması anlamına gelir.

Hassas ciltle temas eden giysiler, mümkün olduğunca az renk uygulaması görmüş saf, işlenmemiş pamuktan veya ipekten yapılmalıdır. Yün ve sentetik lifler cildi tahriş edebildiğinden tavsiye edilmez.

Hayır, Persil Sensitive Jel her zaman, su sertliğine ve çamaşırın kirlenmesine bağlı olarak arka etiket üzerinde yazılı tavsiyeye göre dozajlanmalıdır.

Hayır, Persil Sensitive, marketler ve süpermarketler gibi çok sayıda mağazadan satın alınabilir.

Çamaşırları renklerine göre ayırın(beyaz, renkli ve koyu renkli). Beyaz çamaşırları ayrı yıkayınız. Çamaşırları Persil Sensitive Jel ile yıkayın ve giysileri yumuşak tutabilmek için Vernel Sensitive kullanmayı unutmayın. Deterjanı dozlarken çamaşırın kirlenme derecesine dikkat edin.

Evet, bebek kıyafetleri, ilk kullanımdan önce etiketinde önerilen mümkün olan en yüksek sıcaklıkta yıkanmalı ve kumaşın içerebileceği kimyasal ve zararlı maddelerden arındırılmalıdır.

Hayır, bebek kıyafetleri normal çamaşırlarınıza kolayca eklenebilir ve kumaşların etiketinde önerilen en yüksek sıcaklıkta yıkanabilir.

Evet. Yumuşatıcı, kumaşın yüzeyini yumuşatır, sadece daha yumuşak hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda cilt tahrişini önlemeye de yardımcı olur. Vernel Sensitive gibi hassas yumuşatıcılar, özellikle bebekler ve alerjisi olan kişiler için uygundur.