Beyaz Pantolonlardaki Lekeleri Çıkarmada Yaygın Sorunlar

Koyu renk pantolonda çimen lekesini veya kahve lekesini görmek için dikkatle bakmanız gerekecekir. Beyazlarda ise, bu tür lekeler oldukça belirgindir. Çimen lekeleri pantolonlarda, özellikle beyzbol gibi spor pantolonlarında son derece yaygındır. Çimen lekesi, sıvı lekeler ve yiyecek lekelerini çıkarmanın püf noktası ovalamak değil, kurutma kağıdıdır. Fırçalama sert yüzeylerde işe yarayabilir, ancak giysilerde lekeyi daha fazla yayarak derinlere itebilir.

 

Beyaz Pantolondan Leke Çıkarma: Adım Adım

  1. Beyaz kumaşlar için tasarlanmış bir deterjan ve leke çıkarıcı seçin
  2. Katı maddeleri kaşık veya kör bir bıçakla çıkarın
  3. Lekeyi olabildiğince emmesi için üstüne temiz kuru bir bez  bastırın
  4. Uygun bir Persil deterjan kullanın
  5. Etikete göre kumaş için mümkün olan en yüksek derecede yıkayın
  6. Lekeyi kontrol edin

 

Bir Deterjan Seçme

Giysinin etiketinden pantolonun yıkamaya uygun olup olmadığını kontrol edin. Elle yıkanması gereken narin kumaşlar için Perwoll deterjanı kullanın. Makinede yıkanabilir beyaz pantolonların lekesini çıkarmak için Persil seçin.

 

Ön İşlem

Pantolonun üstündeki katı maddeleri temizleyin ve kuru, temiz bir havluyla lekenin üstündeki sıvıyı kurutun. Doğrudan lekenin üstüne Persil deterjanı uygulayın, hafifçe yedirin ve 5 dakika bekletin. Leke inatçıysa, seçtiğiniz Persil deterjan ve ılık su karışımında birkaç saat bekletin.

 

Yıkama ve Durulama

Bakım etiketinden giysinin kumaş türü için güvenli olan en yüksek su sıcaklığı öğrenin ve bu sıcaklıkta yıkayın. Leke inatçıysa, seçtiğiniz Persil deterjanın miktarını artırıp suda bekletme süresini uzatarak yukarıdaki adımları tekrarlayın.

 

Lekeyi Kontrol Etme

Lekenin tamamen çıktığından emin olmadan asla pantolonunuzu kurutmayın.

 

Beyaz Keten Pantolondaki Lekeleri Çıkarma

Keten makinede yıkanabilen dayanıklı bir kumaştır, ancak aynı zamanda gözeneklidir. Bu sayede yazın giyilebilir, ancak lekeler keten kumaşa kolaylıkla yerleşir. Beyaz keten pantolondaki bir lekeyle uğraşırken, deterjan ve leke çıkarıcınızı uygulayarak en az bir saat? süreyle lekenin üstünde bırakın. Bu sayede leke çıkarıcı derinlere nüfuz eder.

 

Beyaz pantolonunuz leke mi oldu? Yukarıdaki adımları uygulayarak bu giysinin rengini ve canlı görünümünü geri kazandırabilirsiniz.

Press Play to listen to the article

Your browser does not support HTML5 <AUDIO> element. Download audio.