Çimen ve Yaprak Lekelerinin Çıkarılması: Adım Adım

Aşağıdakileri uygulayarak jeanlerden, gömleklerden ve diğer kıyafetlerden çimen lekelerini çıkarabilirsiniz:

 

  1. Renk ve kumaş türüne uygun Persil deterjanı seçin
  2. Kıyafetinizi Persil deterjanla ön işleme tutun
  3. Kıyafetinizi, güvenli olan en yüksek yıkama sıcaklığında yıkayın
  4. Lekenin çıktığından emin olun

 

Deterjan Seçimi

Pantolonlardan ve gömleklerden çimen lekelerini çıkarmak için doğru deterjanı kullanmalısınız. Persil Gülün Büyüsü Jel beyaz giyeceklerde kullanılırken, Persil Color Jel renkli giyecekler için en iyi seçenektir.

 

Yıkamadan önce çamaşırlarınızın etiketlerindeki talimatları kontrol edin.

 

Ön İşlem ve Yıkama

Kumaşı suda beklettikten sonra az miktarda Persil Gülün Büyüsü Jel veya Persil Color Jel ürününü doğrudan lekeye uygulayın ve hafifçe yedirin. Birkaç dakika bekledikten sonra kumaş için güvenli olan en yüksek yıkama sıcaklığında yıkayın. Bu bilgiyi giysinin etiketinden alabilirsiniz.

 

Lekeyi Kontrol Etme

Giysilerinizi yıkadıktan sonra, lekenin tamamen çıktığından emin olmadan kurutucuya koymayın. Leke çıkmadan kurutursanız kumaşa nüfuz edebilir. Leke duruyorsa, çamaşırınızı seçtiğiniz Persil deterjan çözeltisiyle ön işleme tutup birkaç saat suda bırakın, ardından tekrar yıkayın.

 

Özel Çamaşır ve Kumaş Türlerinden Çimen Lekelerini Çıkarma

Çimen ve yaprak lekesi dendiğinde, çoğu kişi pantolonlarının dizlerini düşünür. Ancak bu lekeler spor ayakkabınızda da oluşabilir. Bu ürünlerdeki lekelerin çıkarılması farklı bir yöntem gerektirir.

 

Az miktarda Persil Gülün Büyüsü Jel veya Persil Color Jel ürününü doğrudan lekeye uygulayın. Ardından deterjanı kullanılmamış, temiz bir diş fırçasıyla ovalayarak çimenin neden olduğu kir ve yeşil lekeyi yumuşatın. Deterjanın etki etmesi için en az 20 dakika bekleyin, ardından spor ayakkabınızı bir bez torbanın içinde normal çamaşırlarla beraber yıkayın. Leke çıkmazsa işlemi tekrarlamanız gerekebilir. Bu prosedürün ön koşulu ürünün yıkanabilir ve renk vermez özellikte olmasıdır, lütfen önce etiketi okuyun.

 

Farklı Kumaşlardan Leke Çıkarma

Bazı kumaşlar daha hassastır. Yün, ipek veya saten giysilerden çimen lekesi çıkarmaya çalışıyorsanız, kumaşları suya batırdıktan sonra Perwoll kullanarak elinizde yıkayın.

 

Farklı Renklerde Kumaşlardan Çimen Lekesi Çıkarma

Leke çıkarıp kumaşları temizlerken, giyecek rengine göre doğru tipte deterjan kullanmaya dikkat edin. Persil Color Jel haki, mavi,siyah, kırmızı ve diğer renkli giyeceklerinizin temizliği için özel olarak tasarlanmıştır. Persil Gülün Büyüsü Jel ise beyaz giysilerdeki lekelerle mücadele eder.

 

Çimen Lekelerini Çıkarmak için Özel Deterjan

Çimen ve yaprak lekelerinden ev yapımı bir çözümle kurtulmak çekici görünebilir. Ancak ev çözümleri her zaman işe yaramaz ve giysilerinize, hatta çamaşır makinenize zarar verebilir. Bunun yerine lekelerle güvenli ve etkili mücadele için Persil deterjan kullanın.

 

Çimen lekelerinin sizi yenmesine izin vermeyin. Lekeleri Persil deterjanla kolayca çıkarın.

Press Play to listen to the article

Your browser does not support HTML5 <AUDIO> element. Download audio.