Skip to Content

Ambalajlarımız

Ambalajlarımızı tasarlarken, ürünlerimizi güvenle kullanmanızı sağlamaya ve bir yandan da çevresel ayak izi ile atıkları azaltmaya özen gösteririz.

Ambalajlarımız

Ambalaj geliştiricilerimiz sürekli olarak, mümkün olduğunca az malzeme kullanılan ve kamusal geri dönüştürme sistemleri bulunan malzemeler içeren ambalajlar üzerinde çalışır.

Ürünlerimizin yaşam döngüsünü bütünüyle ele aldığımızdan, ambalaj malzemelerinin bertarafı veya geri dönüşümünü de dikkate alırız. Burada amaç, örneğin kağıt için uzun zamandır oturmuş bir sistem olan kapalı döngü geri dönüşüm sistemini plastikler için de sağlamaktır.

Bugün neredeyse tüm Persil ambalajları, doğru şekilde bertaraf edildiğinde tamamen geri dönüştürülebilir. Ayrıca önümüzdeki yıllarda ambalajlarımızda kullanılan geri dönüştürülmüş plastik oranını artırmak ve biyoplastik kullanmak istiyoruz. Henkel'in taahhüdüne ilişkin ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.

Persil Duo Caps

Kapsüllerimizin suda çözünebilir örtüsünün havadaki nemden korunması gerektiğinden, Persil Duo-Caps'ler, plastik ile dengeleyici mukavvayı bir araya getiren bir ambalaj içinde sunulur. Ambalaj %100 geri dönüştürülebilir ve tamamen plastikten üretilmiş önceki tasarıma kıyasla %40 plastik tasarrufu sağlar. Kapsüller veya diskler bittiğinde, kutunun mukavva ile tek çeşit plastik kısımları kolayca ayrılabilir ve ayrı olarak geri dönüşüm sürecine katılabilir: plastik, verilen geri dönüşüm kutusuna ve mukavva, kağıt toplama kutusuna.

Kapsülleri çocukların ulaşamayacağı yerlerde tutun

Persil, Uluslararası Deterjan ve Temizlik Ürünleri Derneği A.I.S.E tarafından başlatılan uluslararası "Caps away from children" (Kapsülleri çocukların ulaşamayacağı yerlerde tutun) girişimini desteklemektedir. Çevrimiçi eğitim girişimi, ebeveynlere ve küçük çocuk bakan kişilere yönelik olup sıvı deterjan kapsüllerinin çocukların ulaşamayacağı yerlerde tutulmasının neden bu kadar önemli olduğuna dair bilgiler sunar. Tüm AB dillerinde mevcut olan www.keepcapsfromkids.eu web sitesi, sıvı deterjan kapsüllerinin nasıl güvenli bir şekilde saklanacağını ve kullanılacağını açıklamaktadır.
 

Çocukların güvenliği bizim için son derece önemli olduğundan, tüm kapaklarımızda çocuk kilidi bulunur ve ambalaj üzerindeki bir güvenlik piktogramı, doğru ürün saklama yöntemini gösterir.

Dünyamızı daha temiz hale getirme

  • Sertifikalarımız

    Sertifikalarımız

    Henkel, çevre dostu deterjanların geliştirilmesinde öncü konumdadır ve 2005 yılında "A.I.S.E. Sürdürülebilir Yıkama ve Temizlik Sözleşmesi"ni imzalayan ilk şirket olmuştur. Uluslararası Çamaşır ve Ev Bakımı Derneği'nin bu girişimine katılan şirketler, proseslerini sürekli olarak iyileştirmeyi ve tanımlanan önemli rakamlar temelinde kaydedilen ekonomik, çevresel ve sosyal ilerleme konusunda yıllık rapor sunmayı taahhüt etmektedir.

  • Henkel sorumluluğu

    Henkel sorumluluğu

    Sürdürülebilirlik alanında öncü bir şirket olarak, sürdürülebilir gelişim için yeni çözümleri teşvik etmek ve faaliyetlerimizi sorumlu ve ekonomik olarak başarılı bir şekilde geliştirmek istiyoruz. Bu, tüm değer zinciri boyunca tüm şirket faaliyetlerimizi kapsamaktadır.