Skip to Content

Üretim yolculuğumuz

Atmosferdeki CO2 içeriğinde görülen keskin artış, gezegenin ısınmasına yol açmaktadır ve iklim değişikliğinin temel nedenidir. Mevcut ekonomik stratejimizi değiştirmez ve yaşam tarzımızı bu duruma adapte etmezsek dünyanın ortalama sıcaklığı bu yüzyılın sonuna kadar önemli ölçüde artabilir ve gezegen ile üzerinde yaşayan canlılar için ciddi sonuçlar doğurabilir.

Üretim yolculuğumuz

Persil, değer zinciri boyunca ekolojik ayak izini iyileştirmek için devamlı olarak çalışmakta ve bu sayede, Henkel'in sürdürülebilirlik stratejisine etkili bir şekilde katkıda bulunmaktadır.

Henkel, kurumsal düzeyde, kaynaklarını verimli kullanmaya, dünya çapındaki faaliyetlerinin enerji tüketimini azaltmaya ve sera gazı emisyonlarını önlemeye odaklanmaktadır. Henkel ayrıca, 2040 yılına kadar iklim dostu bir şirket haline gelmeyi hedeflemiştir. Henkel'in iklim koruma stratejisi ve hedeflerine ilişkin ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz:

Henkel Ayak İzi Hesaplayıcının yardımıyla tüketiciler, kendi CO2 ayak izlerini hesaplayabilir ve böylece iklim değişikliğini sınırlandırmaya yönelik kişisel katkılarını sağlayabilirler. Bu konuda daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Sürdürülebilirlik stratejimiz

Enerji verimliliği ve iklimin korunması Henkel'in, bir yandan şirketin ekolojik ayak izini azaltırken bir yandan da müşteriler, tüketiciler, komşular ve şirket için daha fazla değer yaratmayı hedefleyen sürdürülebilirlik stratejisinin vazgeçilmez bileşenleridir. Henkel'in sürdürülebilirlik stratejisi hakkında daha ayrıntılı bilgiyi burada bulabilirsiniz:

DAHA FAZLASINI ÖĞRENİN

Kişisel ayak izinizi keşfedin

Henkel ve Wuppertal Institute (Almanya) tarafından geliştirilen Ayak İzi Hesaplayıcısını kullanarak kişisel yaşam tarzınızın karbon ayak izinizi nasıl etkilediğini öğrenmek için birkaç dakikanızı ayırın. Bize sağladığınız tüm veriler anonim olarak saklanacaktır.

HESAPLAYICIYI BAŞLAT

İklim pozitif olmak

İklim değişikliğiyle mücadele etmek adına CO2 ve sera gazı emisyonlarını sınırlandırmak, insanlığın karşılaştığı en büyük zorluklardan biridir. Henkel, Birleşmiş Milletlerin Paris İklim Anlaşması'nı desteklemektedir ve 2040 yılına kadar iklim dostu olma hedefi belirlemiştir.

DAHA FAZLASINI ÖĞRENİN

Dünyamızı daha temiz hale getirme

  • Sertifikalarımız

    Sertifikalarımız

    Henkel, çevre dostu deterjanların geliştirilmesinde öncü konumdadır ve 2005 yılında "A.I.S.E. Sürdürülebilir Yıkama ve Temizlik Sözleşmesi"ni imzalayan ilk şirket olmuştur. Uluslararası Çamaşır ve Ev Bakımı Derneği'nin bu girişimine katılan şirketler, proseslerini sürekli olarak iyileştirmeyi ve tanımlanan önemli rakamlar temelinde kaydedilen ekonomik, çevresel ve sosyal ilerleme konusunda yıllık rapor sunmayı taahhüt etmektedir.

  • Henkel sorumluluğu

    Henkel sorumluluğu

    Sürdürülebilirlik alanında öncü bir şirket olarak, sürdürülebilir gelişim için yeni çözümleri teşvik etmek ve faaliyetlerimizi sorumlu ve ekonomik olarak başarılı bir şekilde geliştirmek istiyoruz. Bu, tüm değer zinciri boyunca tüm şirket faaliyetlerimizi kapsamaktadır.