Skip to Content

Size taahhüdümüz

Temiz çamaşırlar, aileniz ve sevdiklerinizin temizliğini korumak için önemlidir. Deep Clean Teknolojisi sayesinde, tüm Persil ürünleri size lekesiz sonuçlar garanti eder. Kurumuş veya inatçı lekelerin giderilmesinde, genel olarak kullanılan toz deterjanlar, içerdikleri ağartıcı sayesinde özellikle uygundur. Bu, beyaz tekstil ürünlerinin yıkanmasında da geçerlidir. Renk değişkenleri, renkli tekstil ürünlerinin ve kıyafetlerin yıkanması için özel olarak geliştirilmiştir ve bu nedenle, renklere özellikle nazik davranmak adına ağartıcı veya optik beyazlatıcılar içermez. Persil Sensitive Jel, örneğin renkli çamaşırlar için de uygundur.


Ekstra hijyen gerektiğinde

Hijyenik temizlikte çamaşırlar için Persil Universal Toz kullanmanızı öneririz. Çamaşır makinesinde daha iyi temizlik için düzenli aralıklarla, normal bir evde haftada bir kez, daha yüksek sıcaklıklarda (ör. 60 derece) Persil Universal toz deterjanla yıkamak da yardımcı olacaktır.

Yüksek sıcaklıklarda yıkama

Evde grip, ayak mantarı gibi bulaşıcı hastalıklar, deri veya bağırsak enfeksiyonları geçiren veya bağışıklık sistemi zayıf kişiler yaşıyorsa da tavsiyemiz geçerlidir. Her yıkama döngüsünden önce, kıyafetin bakım etiketindeki talimatları kontrol edin. Ayrıca, ağartıcı bazlı deterjanların renkli ve koyu renkli kumaşlar için uygun olmadığını da aklınızda bulundurun.

Daha uzun yıkama programlarını tercih edin

İyi şeyler zaman alır: Zorlu çamaşırlar için kısa programlardan veya hızlı döngülerden kaçınmalı ve en uzun çalışma süresine sahip yıkama programını seçmelisiniz.

Yıkamadan sonra, ıslak çamaşırlardan kaynaklanan yüksek nem nedeniyle tamburda mikrop üremesini önlemek için çamaşırları hemen çamaşır ipine veya askısına asmaya çalışın.

Hava koşulları uygunsa çamaşırları mümkünse açık havada kurumaya bırakın ve çamaşır kurutucusu kullanmayın.

Koronavirüs döneminde hijyen

Lütfen dikkat: Mevcut ürünlerimizin hiçbiri koronavirüse karşı etkili değildir. Yeni tip koronavirüs (SARSCoV-2) üzerinde hiçbir ticari test yapılamamaktadır. Dolayısıyla, sağlıklı bir çevreye katkıda bulunmak için evde ilave hijyen önlemleri almanızı öneririz. Diğer faydalı bilgileri burada bulabilirsiniz:

Dünyamızı daha temiz hale getirme

 • Sertifikalarımız

  Sertifikalarımız

  Henkel, çevre dostu deterjanların geliştirilmesinde öncü konumdadır ve 2005 yılında "A.I.S.E. Sürdürülebilir Yıkama ve Temizlik Sözleşmesi"ni imzalayan ilk şirket olmuştur. Uluslararası Çamaşır ve Ev Bakımı Derneği'nin bu girişimine katılan şirketler, proseslerini sürekli olarak iyileştirmeyi ve tanımlanan önemli rakamlar temelinde kaydedilen ekonomik, çevresel ve sosyal ilerleme konusunda yıllık rapor sunmayı taahhüt etmektedir.

 • Hassas cilt

  Hassas cilt

  Persil Sensitive Jel hassas cilde sahip kişiler için geliştirilmiştir. Özellikle ciltle uyumlu deterjanlar olarak geliştirilen formüller, özel olarak geliştirilmiş alerji uyumlu kokular içerir ve boya içermez.

 • Hijyenik temizlikte çamaşırlar

  Temizlik

  Nesiller boyunca, çamaşırlarınız için kusursuz yenilikler geliştirmek tutkumuz oldu. Temiz çamaşırlar, siz ve aileniz için sağlıklı bir çevreye katkıda bulunur. Deep Clean Teknolojisine sahip Persil ürünleri, size istediğiniz temizlikte çamaşırları garanti eder.