Skip to Content

Polimerler

İlginç gerçekler

Deterjanlarda bulunan polimerler birçok önemli işleve sahiptir ve genellikle deterjanın özel etkisini mümkün kılar.


Persil polimerleri hakkında daha fazla bilgi

Persil formüllerinde en sık kullanılan polimerler şunlardır:

Kir taşıyıcı maddeler

Çözünen kirin yıkama sıvısında stabil kalmasına yardım ederek, kirin tekstil ürünlerine taşınmasını önler. Ayrıca grileşmenin önlenmesine yardımcı olur.

Köpük gidericiler

Aşırı dozda deterjan kullanılırsa aşırı köpüklenmeyi veya çamaşır makinesinden su damlamasını önlemek için köpüklenmenin kontrol altına alınmasına yardım eder.

Boya transferi önleyiciler

Sızan boyayı yıkama sıvısında stabil tutar, boyanın diğer tekstil ürünlerine taşınmasını ve boya lekelerini önler. Renkliler için etkili deterjanların tipik bir bileşenidir.

Performans polimerleri

Yüzey aktif maddelere ek olarak, bazı Persil ürünleri daha derin leke çıkarma veya daha iyi parlaklık gibi özel performans amaçlarına yönelik polimerler içerir.

Kir çıkarıcı polimerler

Yıkama sırasında lifler tarafından emilir ve koruyucu bir tabaka oluşturur. Yağlı lekelerle yeni kir oluşumu durumunda lekenin çıkarılması büyük ölçüde geliştirilir.

Viskozite maddeleri

Persil Jel'in viskozitesini kontrol eder.

Polimerleri nasıl kullanırız?

Persil, farklı ürün özellikleri sağlamak adına farklı polimerler kullanır. Bunlar, örneğin lifler üzerinde yeniden kir birikimini, boya transferini ve hatta kirin daha derine nüfuz etmesini engeller. Birçok polimer doğada kolayca çözünebilse de bazıları ne yazık ki bu özelliğe sahip değildir. Ürün geliştirme sürecimiz formüllerimizi ve bunların çevresel ayak izini iyileştirmek için sürekli çaba gösterdikçe biz de polimerleri benzer performans sağlayabilecek, doğada daha kolay çözünen polimerlerle değiştirmeye çalışıyoruz.


İhtiyaçlarınıza en uygun çözümü bulun

  • Hassas cilt

    Hassas cilt

    Persil Sensitive Jel hassas cilde sahip kişiler için geliştirilmiştir. Özellikle ciltle uyumlu deterjanlar olarak geliştirilen formüller, özel olarak geliştirilmiş alerji uyumlu kokular içerir ve boya içermez.

  • Hijyenik temizlikte çamaşırlar

    Temizlik

    Nesiller boyunca, çamaşırlarınız için kusursuz yenilikler geliştirmek tutkumuz oldu. Temiz çamaşırlar, siz ve aileniz için sağlıklı bir çevreye katkıda bulunur. Deep Clean Teknolojisine sahip Persil ürünleri, size istediğiniz temizlikte çamaşırları garanti eder.