Skip to Content

Enzimler

İlginç gerçekler

Enzimler, belirli leke türlerinde özel olarak etki gösteren biyolojik bazlı temizleyici maddelerdir. Her biri belirli leke ve kirlerin (yağ, nişasta, protein...) giderilmesinde uzmanlaşmış farklı enzim türleri bulunur. Persil formüllerinde bulunan her bir enzim katalizör görevi görür ve tüm kir parçacıklarını tamamen gidermek üzere yıkama döngüsü sırasında birden fazla kez etkin hale gelir. Düşük sıcaklıklarda bile. Enzimler, AB Deterjan Yönetmeliği uyarınca konsantrasyonundan bağımsız olarak ambalajda belirtilmek zorundadır.


Persil enzimleri hakkında daha fazla bilgi

Persil formüllerinde kullanılan temel enzimler proteazlar, amilazlar ve selülazlardır:

Proteazlar

Yumurta, kan ve süt gibi proteinlere dayalı kirleri çıkarır

Amilazlar

Makarna, patates, pirinç ve tahıl gibi nişasta ve şeker bazlı lekeleri çıkarır

Selülazlar

Tekstil ürünlerini yumuşatır ve renk bakımı, beyazlık ve tiftik karşıtı etki sağlar

Enzimleri nasıl kullanırız?

Persil, toplumda değişen alışkanlıkları izlemek ve en yeni leke türlerini bile etkili şekilde çıkarmak için son teknoloji ürünü enzimler geliştiriyor. Ayrıca soğuk suda etkili enzimler, 20 veya 30 °C gibi düşük yıkama sıcaklıklarında bile lekeleri çıkarmaya yardımcı olur.


İhtiyaçlarınıza en uygun çözümü bulun

  • Hassas cilt

    Hassas cilt

    Persil Sensitive Jel hassas cilde sahip kişiler için geliştirilmiştir. Özellikle ciltle uyumlu deterjanlar olarak geliştirilen formüller, özel olarak geliştirilmiş alerji uyumlu kokular içerir ve boya içermez.

  • Hijyenik temizlikte çamaşırlar

    Temizlik

    Nesiller boyunca, çamaşırlarınız için kusursuz yenilikler geliştirmek tutkumuz oldu. Temiz çamaşırlar, siz ve aileniz için sağlıklı bir çevreye katkıda bulunur. Deep Clean Teknolojisine sahip Persil ürünleri, size istediğiniz temizlikte çamaşırları garanti eder.